Kur’an Okuyan Kurs Öğrencileri Kıyasıya Yarıştı

Diyanet İşleri Başkanlığının, Kur’an Kurslarına ilgi ve katılımı artırmak, Kur’an-ı Kerim-i güzel okumaya teşvik etmek amacıyla başkanlığımıza bağlı Kuran Kurslarında okuyan kız ve erkek öğrenciler arasındaki yarışmaların ilki geçen sene  gerçekleşti.

Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışmasının ilk etabı ilçe Müftülüklerine bağlı Kur’an Kursları arasında gerçekleştiriliyor. Her kurs onsekiz yaş altı bir ve onsekiz yaş üstü bir öğrenci olmak kaydı ile ikişer öğrenci ile İl Müftülüğünün belirlemiş olduğu kurallar ve şartlar çerçevesinde yarışmaya katılıyorlar.

İzmir İl Müftülüğünde yapılacak olan Kur’an Kursları arası Kur’an-ı Kerimi Güzel okuma ödüllü yarışmasının ilk etabı olan İlçe müftülüklerine bağlı Kur’an Kursları arası yarışmaları başladı. 25 Mart 2014 tarihi itibariyle Buca müftülüğü Kur’an Kursları öğrencileri birinciliği alabilmek için ter döktü. Buca Müftülüğünde gerçekleşen yarışmanın komisyon başkanlığını ilçe müftüsü Şenel Yılmaz yaptı. Yarışmaya katılan öğrenci ve öğreticilerinin büyük heyecan yaşadığı yarışmada onsekiz yaş altı bir erkek ve kız öğrenci, onsekiz yaş üzeri’de bir bayan öğrenci olmak üzere üç kişi birinciliği paylaştı.

Buca Müftülüğü Kur’an Kurslar arası Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması birinciliğini alan öğrenciler:

Onsekiz yaş altı erkeklerde   : Bilim ve İnsan Vakfı Kur’an Kursu öğrencisiOnur Işık
Onsekiz yaş altı bayanlar da : Kuruçeşme Kız Kur’an Kursu öğrencisi Zerya Delikanlı
Onsekiz yaş üstü bayanlar da :  Ravza Kur’an Kursu öğrencisi Emine Yüksel

Büyük heyecan yaşanan yarışmanın birde neşeli bir misafiri vardı. Onsekiz yaş üzeri bayanlar kategorisinde yarışmaya katılmak için gelen 83 yaşındaki Ayşe Paşa teyzeydi. Bulgaristan  göçmeni olan Ayşe teyze 2013-2014 öğretim yılı başından itibaren Kuruçeşme Kız Kur’an Kursu öğrencisi. Kur’an okumayı bu yıl öğrenen Ayşe teyze gayretiyle katılımcılara azmiyle güzel bir örnek oldu. Ayşe teyze, okuma dalında gençler karşısında birinciliği alamadı ama gönüllerin birinciliğini kazandı.

Buca Müftülüğü Kur’an Kurslar arası Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması sonunda, yarışmaya katılan tüm yarışmacı kursiyerlere birer Kur’an-ı kerim hediye etti.

Haber Kaynağı: D Haber.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>